KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15507001
*
nr 1550 7001
Maks Belinsky
(f. 1985), Ukraina
Oljemålning, "Ukraine 2022. Summer Holidays". Signerad. Olja på duk, 60x70 cm, oramad.
Den Ukrainska konstnären Maks Belinsky har donerat ett verk för välgörenhetsauktion och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsorganisationen ”The World of love” för att inskaffa hygienartiklar, läkemedel, mat och andra nödvändiga varor till föräldralösa barn och barn med autism i Ukraina.
Maks Belinsky (Макс Бєлінскі) är född i Lviv 1985. Han har studerat på Lviv Academy of Arts och verkat som konstnär i Prag och Florens, Campobasso och Rom. Han bor för och verkar närvarande i Lviv och arbetar främst i olja och akvarell, ofta med ett eget uttryck i såväl utförande som materialval
Maks Belinsky, Ukrainsk konstnär född i Lviv 1985.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2023
kl 20:39:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 20:48:50
1
Vinnande bud
20/6 19:40:26
2
3.200 kr
20/6 19:40:26
1
3.400 kr (Budbetjänt)
2/7 21:34:59
3
3.600 kr
2/7 21:34:59
1
3.800 kr (Budbetjänt)
2/7 21:37:42
3
4.000 kr
2/7 21:37:42
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål:
maks belinsky campobasso och rom läkemedel maks belinsky olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer ukraina
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
nr 1550 7001
Maks Belinsky
(f. 1985), Ukraina
Oljemålning, "Ukraine 2022. Summer Holidays". Signerad. Olja på duk, 60x70 cm, oramad. Den Ukrainska konstnären Maks Belinsky har donerat ett verk för välgörenhetsauktion och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsorganisationen ”The World of love” för att inskaffa hygienartiklar, läkemedel, mat och andra nödvändiga varor till föräldralösa barn och barn med autism i Ukraina. Maks Belinsky (Макс Бєлінскі) är född i Lviv 1985. Han har studerat på Lviv Academy of Arts och verkat som konstnär i Prag och Florens, Campobasso och Rom. Han bor för och verkar närvarande i Lviv och arbetar främst i olja och akvarell, ofta med ett eget uttryck i såväl utförande som materialval
Maks Belinsky, Ukrainsk konstnär född i Lviv 1985.
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 20:48:50 | 1 | Vinnande bud |
20/6 19:40:26 | 2 | 3.200 kr |
20/6 19:40:26 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
2/7 21:34:59 | 3 | 3.600 kr |
2/7 21:34:59 | 1 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
2/7 21:37:42 | 3 | 4.000 kr |
2/7 21:37:42 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43 -
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50